Stranger Things


Stranger Things'i bitirmenin gururuyla bu yazıyı yazmaya başladım. 😄 Dizi şimdilik üç sezon yayınlandı ve yaında dördüncü sezonun da gelmesi bekleniyor. Ben de üçüncü sezonu yeni bitirdim. Umarım yeni sezon fazla bekletmez.

Ben diziyi çok beğendim. Daha önceki "Dark" yazımda da bahsettiğim gibi Dark ile benzeyen tarafları var. Ama hiç o hissi hissederek izlemedim diziyi. Benzeyen yanlar olsa da ikisi bambaşka diziler konuları itibariyle. İkisini de ayrı ayrı sevdim. 

Bir diziyi uzun zaman izleyince karakterlerle aranızda bir bağ oluşuyor. Bu aralar çok dizi izlemeye başladım. Aynı anda birden fazla dizi izliyorum hatta. Okuldaki boş derslerimde izlemesi de ayrı bir keyif katıyor. 😂


Dizinin konusundan kısaca bahsetmem gerekirse; dizi ABD yapımı bilim kurgu, korku, gerilim, dram türündeki bir internet dizisi. İlk bölümü 15 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanmış. Dizi 80'lerde geçiyor ve Will adında 12 yaşında bir çocuğun, bir anda ortadan kaybolmasıyla başlıyor. Farklı kollardan aramalar başlatılmasına rağmen, Will’in kayboluşuyla ilgili belirgin bir iz bulunamıyor. Fakat tam arama ekipleri vazgeçtiği sırada gizemli bir kız ortaya çıkıyor ve olaylar tamamıyla farklı bir boyut kazanıyor.

Will gibi bir anda ortadan kaybolan ve yıllar sonra geri dönen bu kız, küçük çocuğun bulunabilmesi için bir umut ışığı haline geliyor. Ancak daha sonra devlet eliyle yapılan gizli deneylerden korkutucu doğaüstü güçlere uzanan bu gizem dolu hikaye, git gide daha da karmaşık bir hal alıyor.


Diziyle ilgili en sevdiğim şey de müzikleri oldu. Harika müzikler keşfettim dizi sayesinde. Tabii ki 80'lerin müziği.. İzlerken keyif aldığım bir diğer şey de 80'ler modasına uygun kıyafetler oldu. 😄 İlk sezondan itibaren çocukların büyüyüşlerini izlemek de güzeldi.

Dizinin toplamda beş sezondan oluşacağı söyleniyor. Bakalım yeni sezonları heyecanla bekliyoruz. 😄

13 yorum:

 1. Sıklıkla duyduğum bir dizi. Ben dizi özürlüyüm biraz, bilmem ki izlemek kısmet olur mu😊🌷🤚

  YanıtlaSil
 2. İlk sezonunu bir gecede izlemiştim çok iyiydi ama 2 ve 3 'ü izlemek için izledim pek sevemedim, yine üçüncü sezonun 4. bölümden sonrası güzeldi özelliklede Billy'nin acayip hareketlerinin nedenin psikolojik sürecini izlemek ve Erica 'nın daha çok olması güzeldi :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Erica eğlenceliydi, Billy de ölmese iyiydi gerçekten.

   Sil
 3. Benim de ismini sıkça duyduğum ama izlemediğim bir dizi. Önümdeki yoğunluk geçince ben de izlerim belki :)

  YanıtlaSil
 4. Bu diziyi severek takip ediyorum. Dark'ı da öyle. Yeni sezonları dört gözle bekliyorum. :)

  YanıtlaSil
 5. Eğlenceli diziydi gerçekten bakalım devamı nasıl olacak 😊

  YanıtlaSil
 6. Çok istesem de henüz başlayamadım.. Ama en kısa zamanda inşallah başlayacağım. Teşekkürler paylaşım için :)

  YanıtlaSil
 7. dark, stranger things eveet güzel, yaa bi dolu dizinin yeni sezonu var nasıl yetişcez hepsinee, blacklist, power, the end of f world, heartland, büssürüüü :)

  YanıtlaSil